شنبه, 18 آذر 1396 19:37

رونمایی از «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در سینما حقیقت

نوشته شده توسط دانشنامه زن مسلمان

مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» که پیش از این با نام «خوشحال بودم که نمی توانستم متنفر باشم» از نگاه «نور» ژورنالیست جنگ است.
این زن روزنامه نگار با همه مخاطره‌ها و فشارهای اجتماعی که برای حضورش در جنگ با داعش وجود دارد مصرانه مبارزه می‌کند، پا به پای رزمنده‌ها پیش می‌رود و گزارش می‌گیرد.
رویکرد این مستند پرداختن به زنان و کودکانی است که در جنگ با داعش بودند. از این‌رو، برای اولین بار تصاویری از این زنان در یک اثر نشان داده می‌شود که تا به‌حال در هیچ فیلم مستند یا رسانه‌ای نمایش داده نشده است‌.
این فیلم که در سه بخش ملی، بین‌الملل و شهید آوینی، حضور دارد، فردا یکشنبه 19 آذر، ساعت 18 در سالن شماره یک و روز پنجشنبه 23 آذرماه از ساعت 21:15 دقیقه در سالن شماره پنج، برای علاقه‌مندان اکران می‌شود.
رضا فرهمند تاکنون جوایزی مانند منتخب بهترین فیلم نیمه بلند در جشنواره حقیقت برای فیلم «پرسوک»، منتخب بهترین فیلم مستند از جشنواره سینما حقیقت برای فیلم «اتاق صعود»، سیمرغ بلورین بهترین فیلم نیمه بلند از بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «اتاق صعود»، برنده جایزه بهترین فیلم از جشنواره سینه وست استرالیا برای ساخت فیلم «شیرزاد» را در کارنامه خود دارد.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران با عنوان «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی (ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.

خواندن 617 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید