اخبار دانشنامه

اخبار دانشنامه (40)

به گزارش روابط عمومی و بین الملل، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی مدیر جامعه الزهرا(س) در حکمی سرکار خانم معصومه اسماعیلی را به عنوان مدیر دانشنامه زن مسلمان منصوب کرد. در متن حکم مدیر جدید دانشنامه زن مسلمان آمده است:  با توجه به مراتب تعهد و تدیّن و سوابق علمی و تجربی، جنابعالی را به سمت  «مدیر دانشنامه زن مسلمان» منصوب می نمایم.

تجمیع اطلاعات پراکنده به صورت روشمند و استوار علمی که امروز دانشنامه خوانده می شود از فعالیت های دانشی ارزشمندی است که نیازمند تلاش فر اوان و گسترده و عمیق و دقت و مراقبت بسیار و تنظیم روشمند براساس ضوابط علمی ویژه خود می باشد و دستیابی پژوهشگر را به میراث غنی علمی بشری در موضوعات منظم به آسانترین روش میّسر می سازد.

متاسفانه در موضوع زن و خانواده با نگرشی اسلامی تاکنون کار جامع و همه جانبه ای صورت نگرفته است و جامعه الزهرا(س) با توجه  ظرفیت علمی گسترده وعنایت به رسالت اصلی خود شایسته ترین جایگاه برای انجام این مهم است.

در مرحله آغازین این طرح ضرورت دارد با استفاده از توانمندی محققان موجود و تربیت محققان مورد نیاز و فراهم آوردن اطلاعات لازم این دانشنامه در فضای مجازی راه اندازی شود سپس نسبت به سایر مراحل آن تصمیم گیری خواهد شد.

به گزارش دانشنامه اهل‌بیت (ع) در روز پنج‌شنبه مورخه چهارم آذرماه 1395 بازدیدی از مرکز دائره‌المعارف بزرگ اسلامی از سوی برخی از مسئولان دانشنامه اهل‌بیت (ع) و دانشنامه زن مسلمان صورت گرفت و نشستی بین مدیران دانشنامه با مدیریت مرکز دائره‌المعارف بزرگ اسلامی جناب آقای «محمدکاظم موسوی بجنوردی» و همچنین جناب آقای دکتر «احمد پاکتچی» طی دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد.

تاريخ:  14/07/95    ساعت آغاز:6:30 صبح     ساعت پايان: 8:30

تاريخ:  24/06/95    ساعت آغاز:6:30 صبح     ساعت پايان: 8:30

نشست هم اندیشی گروه های تخصصی گروه علوم انسانی دانشنامه زن مسلمان روز شنبه 27 شهریور 1395 در سالن جلسات ساختمان مدیریت جامعه الزهرا (س) با حضور اعضای گروه ها برگزار شد.

صفحه1 از8