دوشنبه, 25 بهمن 1395 22:35

اولین کارگاه آموزشی آشنایی با حقوق خانواده برگزار شد

نوشته شده توسط دانشنامه زن مسلمان

کارگاه آموزشی آشنایی بانوان با مسائل حقوقی خانواده، ویژه مشاوران، کارشناسان امور بانوان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ظهر امروز یکشنبه در این کارگاه با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار کرد: این اولین کارگاه آموزشی زنان به منظور آشنایی حقوق خود است و بحث اصلی ما رسیدن به تحکیم بنیان خانواده خواهد بود. در همین راستا بر این عقیده هستیم که هر کدام از اعضای خانواده با دانستن حقوق خود به این هدف می رسند.

فرانک موسوی با تأکید بر آگاهی دادن زنان و دختران نسبت به حقوق خود گفت: یکی از چالش های زنان عدم آشنایی با حقوق  خود است. در دوران های مختلف حق و حقوق زنان تضعیف شده که مؤلفه های گوناگونی دارد.

وی تصریح کرد: انتظار داریم این کارگاه از طریق زنان مشاور و کارشناسان دستگاه های اجرایی مختلف به شهرستان های استان تسری پیدا کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بیان کرد: هم مردان و هم زنان باید به تمام حقوق خود آشنایی پیدا کنند  تا بتوانند به درستی حق و حقوق خود را مطالبه کنند.

وی از برگزاری کارگاه دیگری در ۳۰ بهمن به مدت چهار روز خبر داد و گفت: همه مشاوران فرمانداری ها، مدیران کل، فرماندار، کارشناسان و مشاوران دستگاه های اجرایی در این کارگاه شرکت کرده و محتوای این کارگاه از نهاد ریاست جمهوری و کاملا به صورت کارشناسی شده خواهد بود.

موسوی تاکید کرد: هر چقدر بانوان در زمینه علمی توانمند باشند باید به همان اندازه زمینه فعالیت و بروز استعدادهایشان فراهم باشد و اگر این زمینه فراهم نشود تهدیدی برای بانوان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از سخنان مدیر کل بانوان کارگاه آموزشی توسط کارشناسان حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری آغاز شد. در این کارگاه مواردی مانند حقوق شهروندی شامل سکونت زوجین، اشتغال زنان و حقوق مالی زن، جامعه سالم  و موارد حقوقی دادگاه خانواده مانند نحله، اجرت المثل، شرایط ضمن عقد و غیره آموزش داده شد. همچنین در پایان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

کارگاه آموزشی آشنایی بانوان با مسائل حقوقی خانواده، ویژه مشاوران، کارشناسان امور بانوان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی با همکاری اداره کل امور بانوان استانداری، دادگستری خوزستان و شرکت توسعه نیشکر برگزار شد.

خواندن 1182 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید